Grand Margaret Island Ensana Health Spa Hotel****

Budapešť / Maďarsko

  • Novinka
  • Wellness s termálními bazény

Poloha

Hotel se nachází přímo na Margaretině ostrově v těsné blízkosti Danubius Health Spa Resort Margitsziget a jsou spolu propojeny podzemní vyhřívanou chodbou. Služby obou hotelů jsou hostům k dispozici. Původní historická budova slavného Grand hotelu byla komplexně zrekonstruována v r. 2000, při zachování původního stylu.


Ubytování

Hotel má vlastní termální lázně. Nachází se přímo na Margaretině ostrově v těsné blízkosti hotelu Thermal Margaret Island Ensana Health Spa Hotel. Hotely jsou spolu propojeny podzemní vyhřívanou chodbou a služby obou hotelů jsou hostům k dispozici. Ostrov o ploše několika čtverečních kilometrů také poskytuje klidné prostředí pro odpočinek a oddech zejména svým krásným arboretem a čistým ovzduším, vzdáleným od ruchu velkoměsta, ačkoliv se ve skutečnosti nachází v jeho samém středu.

Hotel nabízí renovované pokoje DE LUXE s výhledem na ostrov nebo na Dunaj, s možností přistýlky pro dítě do 12 let. Vybavení pokojů: klimatizace, koupelna se sprchou / vanou, WC, fén, župan, lázeňské ručníky, pantofle, LCD TV, telefon, Wi-Fi zdarma, rádio, trezor, mini-bar (za poplatek), rychlovarná konvice, káva, čaj, některé pokoje s balkonem, možnost propojení pokojů. Renovované prostorné pokoje DE LUXE PLUS s výhledem na ostrov nebo na Dunaj, s možností přistýlky pro dítě do 12 let. Vybavení pokojů: klimatizace, koupelna se sprchou / vanou, WC, fén, župan, lázeňské ručníky, pantofle, LCD TV, telefon, Wi-Fi zdarma, rádio, trezor, mini-bar (za poplatek), rychlovarná konvice, káva, čaj, některé pokoje s balkonem, možnost propojení pokojů. Pokoje SUITE s výhledem na ostrov nebo na Dunaj, s možností přistýlky pro dítě do 12 let. Vybavení pokojů: ložnice, obývací pokoj, klimatizace, koupelna se sprchou / vanou, WC, bidet, fén, župan, lázeňské ručníky, pantofle, 2x LCD TV, telefon, Wi-Fi zdarma, rádio, trezor, mini-bar (za poplatek), rychlovarná konvice, káva, čaj, některé pokoje s balkonem.


Hotelové služby

V restauraci Széchenyi, v prostředí připomínajícím slavnou éru Rakouska-Uherska si mezi vzrostlými stromy na krásné zahradní terase vychutnáte vybrané pokrmy. Na jídelním lístku najdete původní maďarská jídla a mezinárodní speciality, ale i mnoho lehkých, zdravých pokrmů. K večeři hraje každý den (kromě pondělí) živá hudba. Drink bar Neptun v lázeňské části, Begonia Café and Terrace, Margaret Brasserie and Victoria Drink Bar. Bistro Baróka se širokým výběrem z lehkých svačinek, salátů a čerstvých, zdravých jídel, vynikajícího sladkého pečiva, zmrzliny, kávy a čaje. Recepce 24 hod., Wi-Fi zdarma, půjčovna aut, hotelové taxi, garáže za poplatek, uzavřené parkoviště.


Wellness

Hosté využívají služeb hotelu Thermal Margaret Island Ensana Health Spa Hotel. Součástí hotelu je vnitřní plavecký bazén 27-28 °C, venkovní plavecký bazén 27-28 °C, vnitřní termální bazén 37-38 °C, zážitkový bazén 33-34 °C, termální gymnastický bazén 33-35 °C, podvodní trakční bazén 35-36 °C, Kneippův bazén, svět sauny (2x finská sauna, infra sauna, parní a aroma kabina), fitness, terasa na slunění, solárium, masáže, léčebné procedury.

Budapešť - Grand Margaret Island Ensana Health Spa Hotel****

TRASA B2: Praha – Benešov – Humpolec – Jihlava – Velké Meziříčí – Brno

TRASA D: Frýdek-Místek – Ostrava – Opava – Nový Jičín – Hranice – Olomouc – Prostějov – Vyškov – Brno

TRASA E: Plzeň – Beroun – Praha – Benešov – Humpolec – Jihlava – Velké Meziříčí – Brno

Nástupní místo je garantováno při min. počtu 8 osob. Při nižším počtu je nabídnuto nejbližší možné nástupní místo na trase. Jednotlivé trasy mohou být změněny nebo doplněny o další nástupní místa. Doprava na některých trasách může být zajištěna náhradní dopravou (mikrobus, osobní auto, autobusová linka, vlak atd.) V případě náhradní dopravy je nutné přestoupit do hlavního autobusu, který zajišťuje dopravu do cílové stanice. Zasedací pořádky jsou vytvářeny pouze do hlavních autobusů.

 

Budapešť - Grand Margaret Island Ensana Health Spa Hotel**** - Termíny a ceny

Termín Počet nocí Stravování Doprava Akce Ubytování Cena

Budapešť

Praha – Budapešť 528 km, Brno – Budapešť 325 km, Ostrava – Budapešť 472 km, Písek – Budapešť 485 km

Zvaná také královna Dunaje nebo malá Paříž na Dunaji, patří svou polohou k nejkrásnějším městům na světe. Klikaticí se široký tok Dunaje dělí dvoumiliónovou maďarskou metropoli na kopcovitý Budín a rovinatou Pešť, jejíž nábřeží prohlásilo Unesco za součást světového kulturního dědictví.

K zajímavým pamětihodnostem města rozhodně patří 2000 let staré pozůstatky z dob antického Říma, Turecké lázně z doby před 400 lety a budovy, představující osobitou maďarskou secesi.

Milovníkům kultury se naskýtá obrovská možnost výběru chráněných památek, muzeí a galerií, divadel, kin, operních scén, koncertních síní a ve víc než 200 zábavných podnicích pestré programy. Dvěma populárními středisky zábavy v městském parku jsou budapešťský Velký cirkus a Lunapark, ve kterém je dodnes v provozu stoletý kolotoč muzeální hodnoty, vyznamenaný cenou Evropa Nostra. Mezi prvními na světě byla založená budapešťská zoologická a botanická zahrada. Zdejší podzemní dráha je nejstarší na evropském kontinentě.

Pod Budínskými vrchy se táhne souvislý jeskynní systém, z jehož hloubky prýští léčivé prameny, napájející 12 léčivých komplexů. Na území Budapešti vyvěrá celkem 123 pramenů termálních a minerálních vod, čímž se řadí na první místo ve světě.

Z vyhlídky Gellértova vrchu, tyčícího se ve středu města a prohlášeného chráněnou přírodní rezervací, se naskýtá nejúplnější pohled na panorama Budapešti. Vody léčivých pramenů, proudících z hloubky Gellértova vrchu, zužitkovávají nejelegantnější Gellértovy termální lázně, ve kterých je na ploše 6000 m² k dispozici termální, vanová a perličková koupel, bazén s mořskými vlnami, plovárna, koupaliště, slunící terasa pro naturisty a komplexní terapeutické služby.

Markétin ostrov, ležící uprostřed Dunaje, mezi Arpádovým a Markétiným mostem, je zcela uzavřený pro autobusovou dopravu. Dvoukilometrová oáza zeleně je nejvíce ceněným budapešťským parkem. Z léčebného wellness hotelu se otevírá překrásný pohled na Dunaj a Budínské vrchy. Můžete zde využít kryté i venkovní léčivé a zážitkové bazény, sauny, masáže, solárium, fitness a kompletní balneo a fyzioterapeutické služby.

Léčivé vody s obsahem hydrogenkarbonátu, vápníku, sodíku a magnesia jsou vhodné na léčbu revmatizmu, nemocí pohybového ústrojí, Bechtěrevové nemoci, zánětlivých onemocnění kloubů a svalů, pooperačních a poúrazových (ortopedických) stavů.

 

Zábavní park (Vidámpark) – www.vidampark.hu, Állatkerti krt.14-16.

Při zakoupení náramkové vstupenky spolu s pokladním lístkem je volný vstup na atrakce ve Vidámparku. Některé atrakce (Gokart, závodní auta) se platí zvlášť, některé se spustí vhozením mincí. Náramková vstupenka platí pouze v den zakoupení při jednom vstupu do Vidámparku.

Tropikárium – Oceanarium – www.tropicarium.hu, Nagytétényi út 37-43.

Na ploše 2800 m² si prohlédnete 400 druhů zvířat a 100 druhů rostlin z Rudého moře, Karibiku a Indického oceánu, akvária a sály s maďarskou faunou, mississippskými aligátory, varany, pavouky, žábami, sladkovodními rybami z Afriky, Asie, Jižní Ameriky, rybami z polosladkých vod a rybami korálových útesů, murénami, rejnoky. Velkou atrakcí je akvárium se žraloky a deštný prales.Vstup a prohlídka areálu s dětským kočárkem či na invalidním vozíku je zajištěna. Otevřeno po celý rok od 10 – 20 hodin (vstup posledního návštěvníka nejpozději do 19.00 hodin).

Budapest Card

Poznejte Budapešť a šetřete peníze s kartou, která nabízí následující služby: neomezený počet cest městskou hromadnou dopravou, volný vstup do 55 muzeí a dalších atraktivních objektů, okružní jízdy za poloviční cenu, slevy na vstupenky kulturních a folkloristických pořadů, slevy v obchodech, restauracích a termálních lázních, slevy na letištní minibus, půjčování aut, sport, zábavu atd. Karta platí pro 1 osobu a není přenosná. Kartu lze zakoupit na https://www.budapestinfo.hu/webshop.

Cena karty na 24 hodin - 21,99 EUR.

Cena karty na 48 hodin - 32,99 EUR.

Cena karty na 72 hodin - 42,99 EUR.

Cena karty na 96 hodin - 52,99 EUR.


Maďarsko - Budapešť - Grand Margaret Island Ensana Health Spa Hotel****