Hunguest Hotel Pelion

Tapolca / Maďarsko

AKCE 4=3
CENA OD 2 090 Kč / osoba / 1 noc

  • Wellness s termálními bazény

Ubytování

Hotel má vlastní termální lázně. Nachází se v centru městečka, uprostřed parku přímo nad krasovou jeskyní, která je nejenom krásnou podívanou pro oči, ale její speciální mikroklima vykazuje i léčivé účinky, a proto je vhodná při léčení dýchacích potíží. Hotel nabízí 1 a 2 lůžk. klimatizované pokoje s možností přistýlky a postýlky, vybavené koupelnou s vanou nebo sprchou, fénem, županem pro dospělé, WC, SAT-TV, Wi-Fi zdarma, telefonem, trezorem, mini-barem, většina pokojů s balkonem. Dále nabízí apartmány (ložnice + obývací pokoj) a rodinné pokoje (dva propojené pokoje) za příplatek.


Hotelové služby

Klimatizovaná restaurace k podávání jídel formou bohatého bufetu. Recepce 24 hod., lobby bar, piano bar, kavárna, bar u bazénu, obchod s dárkovými předměty, úschovna zavazadel, Wi-Fi v celém hotelu zdarma, kadeřnictví, prádelna, půjčovna kol, autopůjčovna, parkoviště. Mateřská školka aneb Club Pinocchio pro děti s programem, na zahradě (pokud to počasí dovolí) pirátská loď, trampolína, hřiště, dětský bazén, tobogán, minigolf, cyklo dráha.


Wellness

V hotelu je k dispozici wellness ostrov (2x vnitřní termální bazén 33°C, 37°C, vnitřní whirlpool, 1x zážitkový proplouvací bazén 32°C, vnitřní dětský bazén 34°C, venkovní koupaliště od května do září – plavecký bazén 25 m dlouhý 28 °C, venkovní dětský bazén je součástí zážitkového bazénu, 2 tobogány). Fitness centrum, svět sauny (sauna, biosauna, infrasauna, parní kabiny, ponorný bazén), aqua gymnastika, volejbal, stolní tenis. Klienti mají vstup do léčebné jeskyně, která je propojená s hotelem podzemní chodbou – doporučuje se alergikům, astmatikům, dále pro pročištění dýchacích cest nebo jen pro regeneraci. Za poplatek: solárium, 2 hřiště na squash, 2 tenisové kurty venkovní, badmintonové hřiště, minigolf, léčebné a wellness masáže.

Tapolca - Hunguest Hotel Pelion

AKCE 4 = 3 (20.5. – 24.6., 1.9. – 20.12., nástupy neděle)

Tapolca - Hunguest Hotel Pelion - Termíny a ceny

Termín Počet nocí Stravování Doprava Akce Ubytování Cena
24. 06. – 01. 09. 2024 1 noc polopenze řádné lůžko ve 2 lůžk. pokoji 2 690 Kč
01. 09. – 05. 11. 2024 1 noc polopenze řádné lůžko ve 2 lůžk. pokoji 2 490 Kč
05. 11. – 20. 12. 2024 1 noc polopenze řádné lůžko ve 2 lůžk. pokoji 2 090 Kč

Tapolca

Praha – Tapolca 499 km, Brno – Tapolca 300 km, Ostrava – Tapolca 446 km, Písek – Tapolca 432 km

Více než 18-ti tisícové městečko je vzdáleno asi 15 km severně od Balatonu. Tapolca je městem jeskyní a vod. Systém podzemních chodeb vznikl ve vápencovém podloží vlivem proudů spodních vod.
Nejstarší listina vzpomíná zdejší usedlost už ve 12.století. Do 17. století zemědělské městečko změnilo svůj ráz vlivem rozvoje privilegovaných cechů. Výstavbou železnice v 19. století se Tapolca stala centrem průmyslu širokého okolí, zejména vinařství.
Život města ovlivnilo v r. 1902 objevení jezerní jeskyně, ojedinělé svého druhu, u které byly později vybudovány léčebné lázně.
Na břehu Mlýnského jezera se v letním období odehrávají hudební koncerty, soutěž ve vaření pörköltu, svěcení chleba, vojenské slavnosti s ohňostrojem, slavnosti a pouliční bál. Můžete navštívit výstavu vín, školní muzeum, galerie. Tapolca je ideálním místem k vyjížďkám na krátké výlety do okolí Balatonu a blízké Badacsonyské vinařské oblasti.

Lázně
Třípatrová jeskyně je zaplavena 19 ºC teplou vodou, pocházející z teplých a studených pramenů krasové vody. Do jeskyně, kterou tvoří vápenec, oddělený pískovými a jílovými usazeninami, vede 75 schodů. Po r. 1910 bylo z celkové délky chodeb 4 km zpřístupněno pro veřejnost 2,5 km, které je možné proplout člunem a tak sledovat okouzlující podzemní pohádkový svět. Zvláštní klima jeskyně má pozitivní účinky na alergie, astma a jiné onemocnění dýchacího ústrojí.
Přímo nad labyrintem jeskynních chodeb byl postaven léčebný dům, kde se poskytují terapie a později i moderní hotel vyšší kategorie, kde jsou k dispozici vnitřní i venkovní bazény s léčivou i obyčejnou vodou, pro děti a dospělé, fitness, minigolf, squash, sauna, kadeřnictví, dětský koutek, restaurace, kavárny, bar.


Ceník

2024 - Tapolca - Hunguest Hotel Pelion (vlastní doprava).pdf

Stáhnout ceník pro Hunguest Hotel Pelion.

Maďarsko - Tapolca - Hunguest Hotel Pelion