Aqua Hotel Termál ***

Mosonmagyaróvár / Maďarsko

  • Vstup do lázní
  • Wellness s termálními bazény

Ubytování

Hotel se nachází přímo v termálním areálu (není propojen krytou spojovací chodbou).

Nabízí 1 a 2 lůžkové pokoje STANDARD, které mají koupelnu s WC, fén, SAT-TV, telefon, mini-bar, trezor a 1 a 2 lůžkové pokoje STANDARD PLUS, které mají francouzskou postel, koupelnu s WC, fén, SAT-TV, telefon, mini-bar, trezor, klimatizaci, připojení na internet. K dispozici propojené pokoje Standard Plus.


Hotelové služby

Restaurace k podávání snídaní a večeří formou bufetu, možnost obědů. Recepce 24 hod., výtah, trezor, internet, úschovna zavazadel, půjčovna kol, prádelna, čistírna, uzavřené parkoviště zdarma.


Wellness

Hostům přímo v hotelu k dispozici krytý bazén s termální vodou, finská sauna, infra sauna. Z hotelu přejdete rovnou do parku termálních lázní (není propojen krytou spojovací chodbou), kde můžete relaxovat a léčit své zdravotní problémy v bazénech s léčivou vodou. Možnost lékařské prohlídky, léčebných procedur, masáží, zubního ošetření. Pes: ne.

Vnitřní termální bazén v hotelu Aqua (35-37 °C). Termální bazén stříbrný (34-36 ℃). Termální bazén zlatý (36-38 ℃). Plavecký bazén vnitřní 33 m (27-29 °C). Plavecký bazén venkovní 25 m (27-29 °C). Wellness bazén I. (30-33 °C). Wellness bazén II. (36-37 °C). Wellness bazén III. (36-37 °C). Bazén pro batolata (30-32 °C ). Bazén pro děti (30-32 °C). Spray park (30-32 °C). Skluzavky.

Mosonmagyaróvár - Aqua Hotel Termál ***

Mosonmagyaróvár - Aqua Hotel Termál *** - Termíny a ceny

Termín Počet nocí Stravování Doprava Akce Ubytování Cena
22. 11. – 25. 11. 2022 3 noci polopenze řádné lůžko ve 2 lůžk. pokoji - Standard 6 290 Kč
Trasa D: Frýdek-Místek - Ostrava - Opava - Nový Jičín - Hranice - Olomouc - Prostějov - Vyškov - Brno
25. 11. – 28. 11. 2022 3 noci polopenze řádné lůžko ve 2 lůžk. pokoji - Standard 6 290 Kč
Trasa C: Praha - Benešov - Tábor - České Budějovice - Třeboň

Mosonmagyaróvár

Praha – Mosonmagyaróvár 369 km, Brno – Mosonmagyaróvár 169 km, Ostrava – Mosonmagyaróvár 315 km, Písek – Mosonmagyaróvár 357 km

Vznikl v r. 1939 spojením dvou obcí Moson a Magyaróvár, které se rozrostly ve vzdálenosti 18 km od slovensko-maďarských hranic, při ústí řeky Litavy do Dunaje. První historické zmínky sahají do I. století, kdy zde byl postavený římský vojenský tábor „Flexum“, podle kterého byly pojmenovány dnešní termální lázně.

Nejstarší dochovanou stavbou je Óvárský hrad, postavený v 13.–15. století. Ten je v dnešní době sídlem Univerzity zemědělských věd. Na nádvoří hradu se v létě konají různá kulturní představení. Mosonmagyaróvár je živé město s mnoha obchody a restauracemi, s pěší promenádou.

Lázně

Zdejší termální lázně, které se nacházejí uprostřed zeleně nedaleko centra města, jsou založeny na termálním prameni s alkalickou, hydrogen-uhličitanovou vodou s obsahem mnoha rozpuštěných solí. Tato voda má výborné léčivé účinky a patří mezi 5 nejúčinnějších v Evropě. Tryská z hloubky 2 km a její teplota je 74 °C. Léčebné koupele se doporučují především při degenerativních onemocněních kostí a pohybového ústrojí, revmatizmu, zánětech pohybového ústrojí a svalových onemocněních, pooperačních a poúrazových stavech, při Bechtěrevově nemoci, chronických gynekologických zánětech.

Forma inhalace se aplikuje při plicním kataru (zejména kuřáckém), u některých případů zápalu plic a chorob nosohltanu. Forma pitné kúry – při trávicích potížích (žaludečních a střevních), u dětí jako prevence proti zubnímu kazu, při počátečním stádiu kornatění cév, při určitých poruchách štítné žlázy. Z důvodu vysokého obsahu fluoridu denní dávka nesmí překročit 3 dcl. Za příplatek lze objednat různé druhy masáží a zábalů.

Bazény

Vnitřní termální bazén v hotelu Aqua (35-37 °C)

Termální bazén stříbrný (34-36 ℃)

Termální bazén zlatý (36-38 ℃)

Plavecký bazén vnitřní 33 m (27-29 °C)

Plavecký bazén venkovní 25 m (27-29 °C)

Wellness bazén I. (30-33 °C)

Wellness bazén II. (36-37 °C)          

Wellness bazén III. (36-37 °C)         

Bazén pro batolata (30-32 °C )                     

Bazén pro děti (30-32 °C)    

Spray park (30-32 °C)

Skluzavky 

Indikace

Vápenatění, artróza (degenerativní nemoc kloubů), revmatizmus, záněty pohybového ústrojí a svalových onemocněních, Bechtěrevova nemoc, chronický zánět kloubů, rehabilitace po ortopedických a neurochirurgických operacích, poúrazová rehabilitace, chronické gynekologické záněty, chronický žaludeční katar, žaludeční vředy, zažívací potíže, určité poruchy štítné žlázy, plicní katar (zejména kuřácký), choroby nosohltanu.


Maďarsko - Mosonmagyaróvár - Aqua Hotel Termál ***