Thermal Hévíz Ensana Health Spa Hotel

Hévíz / Maďarsko

  • Domácí mazlíčci
  • Wellness s termálními bazény

Ubytování

Hotel má vlastní termální lázně. Nachází se v centru lázeňského města Hévíz uprostřed zeleně, přibližně ve vzdálenosti 5 minut chůze od termálního jezera.

Pokoje STANDARD (25 m²) 1. - 3. patro s možností přistýlky pro dítě, s výhledem na lesopark nebo na město. Vybavení pokojů: klimatizace, koupelna s vanou, WC, fén, župan, TV, telefon, Wi-Fi zdarma, trezor, mini-bar (za poplatek), balkon, možnost propojení pokojů. Při rezervaci je možno uvést požadavek na výhled, který je bez garance.

Pokoje SUPERIOR (25 m²) 4. - 7. patro s možností přistýlky pro dítě, s výhledem na jezero. Vybavení pokojů: klimatizace, koupelna s vanou, WC, fén, župan, TV, telefon, Wi-Fi zdarma, trezor, mini-bar (za poplatek), varná konvice, káva, čaj, balkon, možnost propojení pokojů. Pokoje jsou kompletně renovované.

SUITE (52 m²) – ložnice a obývací pokoj s možností přistýlky pro 2 děti, s výhledem na město. Vybavení pokojů: klimatizace, koupelna s vanou a sprchou, WC, bidet, fén, župan, TV, telefon, Wi-Fi zdarma, trezor, mini-bar (za poplatek), varná konvice, káva, čaj, balkon.


Hotelové služby

Restaurace Tavirózsa nabízí maďarská, mezinárodní a dietní jídla formou bufetu, živá hudba k poslechu. Borostyan Brasserie nabízí různá piva, chutná jídla, příjemnou obsluhu a komfortní prostředí. V Café Ciklámen můžete ochutnat ledové speciality, koláče a jemné koktejly. Ve večerních hodinách zde hraje živá hudba. 24 hod. recepce, trezor, Wi-Fi, čistírna, parkování a garáže (300 m od hotelu) za poplatek, půjčovna aut a kol. Hotel je nekuřácký.


Wellness

Hostům je k dispozici vodní svět: vnitřní plavecký bazén (10 x 16 m, 28 °C), 2 vnitřní termální bazény (33 °C, 37 °C), whirlpool, venkovní termální bazén 33 °C se sluneční terasou (otevřen od poloviny dubna do poloviny října), venkovní zážitkový bazén o rozloze 200 m² s podvodními masážními tryskami, vodopády a gejzíry, světelnými efekty a hudbou (otevřen po celý rok), jacuzzi, obnovený svět sauny (bio sauna, finská sauna, infra kabina, parní kabina, zážitková sprcha, odpočinková zóna), parní komora, finská sauna v zahradě. Možnost wellness a léčebných procedur za poplatek. Hosté mohou využít fitness, sportovní programy (jóga, aqua aerobic, ranní cvičení, nordic walking).

Pravidelná údržba bazénů 2023: venkovní zážitkový bazén: 17.4. - 19.4., 9.10. - 11.10., plavecký bazén a jacuzzi: 11.6. - 13.6. (3 dny), 10.12. - 12.12. (3 dny)

Hévíz - Thermal Hévíz Ensana Health Spa Hotel

U pobytů 7 a více nocí: parkování zdarma, 1x uvítací drink, 1x odpolední káva a zákusek

Pravidelná údržba bazénů 2023: venkovní zážitkový bazén: 17.4. - 19.4., 9.10. - 11.10., plavecký bazén a jacuzzi: 11.6. - 13.6. (3 dny), 10.12. - 12.12. (3 dny)

Uvedené trasy jsou společné pro všechny zájezdy autokarem. U daného termínu je vždy uvedena konkrétní trasa.

TRASA A: Karlovy Vary – Rakovník – Kladno – Praha – Humpolec – Jihlava – Velké Meziříčí – Brno  

TRASA B2: Praha – Benešov – Humpolec – Jihlava – Velké Meziříčí – Brno

TRASA B3: Praha – Humpolec – Jihlava – Brno

TRASA C: Praha – Benešov – Tábor – České Budějovice – Třeboň

TRASA C1: Dubenec (u Příbrami) – Praha – Benešov – Tábor – České Budějovice – Třeboň

TRASA D: Frýdek-Místek – Ostrava – Opava – Nový Jičín – Hranice – Olomouc – Prostějov – Vyškov – Brno

TRASA E: Plzeň – Beroun – Praha – Humpolec – Jihlava – Brno

TRASA G: Liberec – Jablonec nad Nisou – Mladá Boleslav – Praha – Humpolec – Jihlava – Brno  

TRASA H: Děčín – Ústí nad Labem – Litoměřice – Mělník – Neratovice – Praha – Humpolec – Jihlava – Brno

TRASA H1: Mělník – Neratovice – Praha – Humpolec – Jihlava – Brno

TRASA K: Klášterec nad Ohří – Kadaň – Chomutov – Praha – Humpolec – Jihlava – Brno

TRASA K2: Praha – Kolín – Kutná Hora – Čáslav – Havlíčkův Brod – Jihlava – Brno

TRASA L: Liberec – Jablonec nad Nisou – Mladá Boleslav – Praha – Benešov – Tábor – České Budějovice – Třeboň

TRASA M: Děčín – Ústí nad Labem – Lovosice – Litoměřice – Praha – Humpolec – Jihlava – Velké Meziříčí – Brno

TRASA N: Nový Bor – Česká Lípa – Mělník – Praha – Humpolec – Jihlava – Brno

TRASA O: Liberec – Mladá Boleslav – Praha – Příbram – Písek – České Budějovice – Třeboň

TRASA O2: Praha – Příbram – Písek – České Budějovice – Třeboň

TRASA O3: Plzeň – Písek – České Budějovice – Třeboň

TRASA P: Bělá pod Bezdězem – Mladá Boleslav – Praha – Humpolec – Jihlava – Velké Meziříčí – Brno

TRASA R: Rakovník – Beroun – Praha – Benešov – Humpolec – Jihlava – Velké Meziříčí – Brno

TRASA S: Plzeň – Klatovy – Strakonice – Vodňany – České Budějovice – Třeboň

TRASA S2: Sušice – Horažďovice – Strakonice – Vodňany – České Budějovice – Třeboň

Nástupní místo je garantováno při min. počtu 8 osob. Při nižším počtu je nabídnuto nejbližší možné nástupní místo na trase. Jednotlivé trasy mohou být změněny nebo doplněny o další nástupní místa. Doprava na některých trasách může být zajištěna náhradní dopravou (mikrobus, osobní auto, autobusová linka, vlak atd.) V případě náhradní dopravy je nutné přestoupit do hlavního autobusu, který zajišťuje dopravu do cílové stanice. Zasedací pořádky jsou vytvářeny pouze do hlavních autobusů.

Odjezdy do Maďarska: v úterý v brzkých ranních hodinách (v rozmezí cca 1,00 – 5,00 dle odjezdového místa). Odjezdy z Maďarska: noc z úterý na středu, kromě posledního realizovaného turnusu, kdy je odjezd v úterý v cca 10,00 – 14,00 hod.

Hévíz - Thermal Hévíz Ensana Health Spa Hotel - Termíny a ceny

Termín Počet nocí Stravování Doprava Akce Ubytování Cena
11. 01. – 13. 03. 2023 1 noc polopenze řádné lůžko ve 2 lůžk. pokoji - Standard 1 950 Kč
13. 03. – 19. 06. 2023 1 noc polopenze řádné lůžko ve 2 lůžk. pokoji - Standard 2 090 Kč
19. 06. – 01. 10. 2023 1 noc polopenze řádné lůžko ve 2 lůžk. pokoji - Standard 2 250 Kč
01. 10. – 13. 11. 2023 1 noc polopenze řádné lůžko ve 2 lůžk. pokoji - Standard 2 090 Kč
13. 11. – 22. 12. 2023 1 noc polopenze řádné lůžko ve 2 lůžk. pokoji - Standard 1 950 Kč

Hévíz

Praha – Hévíz 524 km, Brno – Hévíz 321 km, Ostrava – Hévíz 471 km, Písek – Hévíz 439 km

Jen 6 km od severního pobřeží Balatonu je vzdáleno nejznámější a nejstarší maďarské lázeňské městečko, které se od 18. století rozrůstá kolem největšího teplovodního termálního jezera, nejenom Evropy, ale i světa.
Vzájemně se mísící studené a teplé prameny vody vyvěrají z hlouby země prasklinou, ve 38 metrech pod hladinou jezera a zaplňují prostor kráteru. Teplota vody dosahuje v létě 32–35 ºC, v zimě, i při venkovní teplotě -10 ºC, neklesá pod 23 ºC. Na hladině rozkvetlý egyptský lotos a indický leknín dodávají jezeru kouzlo romantiky. Okolní chráněný lesní porost napomáhá udržování zvláštního mikroklimatu. Díky víc než 200leté lázeňské tradici, úspěšným léčebným výsledkům a profesionálnímu personálu, získal Hévíz přívlastek „Mekka revmatiků“ a roční počet návštěvníků dosahuje 2 milionů.

Lázně
Léčivé účinky termální vody využívali už staří Římané, ale první lázně byly postaveny až v roce 1795. V léčebných domech se stálou lékařskou péčí se už v roce 1800 léčilo 500 pacientů. Voda, obohacená vápníkem, magnesiem, sodíkem, chloridem, hydrogenkarbonátem a jinými látkami, je vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatizmu, zastaralých degenerativních onemocnění páteře, kloubů a kostí (tenisový loket), osteoporózy, Bechtěrevové nemoci, poúrazových a pooperačních ortopedických stavů.
Nedoporučuje se při: nádorových onemocněních, krevních onemocněních, srdečních onemocněních, vysokém krevním tlaku, plicním astmatu, infekčních onemocněních. Z těchto důvodů doporučujeme předem vyšetření u lékaře.
V areálu u termálního jezera je dětský plavecký bazén a baby bazén pro děti do 3 let.
Do termálního jezera mají děti do 12-ti let vstup zakázán. Od 12-ti let se koupání doporučuje pouze na tolik minut, kolik má dítě let.

Indikace
Chronické degenerativní změny kostí a kloubů, rehabilitace po zlomeninách, neakutní stádia chronických zánětů pohybového ústrojí, Bechtěrevova nemoc, lumbago, osteoporóza (řídnutí kostí), poúrazová a pooperační rehabilitace, revmatismus, nemoci vegetativního nervového systému.

Bazény
Termální jezero, dětský plavecký bazén, baby bazén. V případě nepříznivého počasí a v zimních měsících mohou návštěvníci využít koupání v revmatologicko-rehabilitačních lázních „Szent András“. Zde se nachází 7 krytých bazénů: termální bazén 35-36 ºC, trakční lázeň 34,5 ºC, 2x sedací termální bazén 37 ºC, 38 ºC, zážitkový bazén 32-34 ºC, 2x léčebný tělocvičný bazén (v odpoledních hodinách funguje jako jacuzzi) 32 ºC, 32-34 ºC, dále je možnost využívat bazény v hotelu Spa Hévíz**** (terapeutický bazén 35 ºC, jacuzzi 35 ºC).


Ceník

2023 - Hévíz - Thermal Hévíz Ensana Health Spa Hotel (vlastní doprava).pdf

Stáhnout ceník pro Thermal Hévíz Ensana Health Spa Hotel.

Maďarsko - Hévíz - Thermal Hévíz Ensana Health Spa Hotel